12 ile sağanak yağış uyarısı, haftalık hava durumu haritası

13 eylül
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji, başta Ankara, Hatay, Bursa ve Eskişehir olmak üzere 12 ile sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Pazartesi sabah saatlerinde Hatay merkez ve batı ilçelerinde (Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz, Samandağ, Yayladağ, Belen) yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin iç ve batı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar, Kütahya, Bursa’nın güneyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Sinop, Osmaniye, Hatay’ın batısı, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, Konya’nın batı ilçeleri, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklık 26 derece. Ankara’da yer yer bulut geçişi görülecek, sıcaklık 29 derece. İzmir’de parçalı bulutlu bir gökyüzü var, beklenen en yüksek sıcaklık 30 derece. Hava sıcaklıkları Türkiye geneli mevsim normalleri civarında. Marmara’da bazı kentlerde, Ege’nin kuzeyinde ve Karadeniz’in doğusunda sağanak yağmur bekleniyor. Denizciler dikkat! Güney Ege’de fırtına görülebilir. Rüzgar Marmara’da şiddetli, diğer bölgelerde ise orta kuvvette esecek.

HAFTALIK HAVA DURUMU HARİTASI


Hafta boyunca, hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.Marmara geneli parçalı bulutlu. Sıcaklıklar mevsim normallerinde. Bazı kentlerde sağanak yağmur görülebilir. Salı günü bölgenin güney kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

Ege geneli parçalı bulutlu. Bölgenin iç kesimlerinde kısa süreli yağmur geçişi görülecek. Sıcaklıklar kıyı kesimlerde mevsim normallerinde, iç kesimlerde ise mevsim normallerinin biraz altında.

Akdeniz’e parçalı bulutlu bir gökyüzü hakim. Çarşamba günü bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Bölgedeki sıcaklık Eylül ayı normallerinde.

Bu hafta İç Anadolu’da daha sıcak bir hava var. Bölge geneli az ve parçalı bulutlu bir gökyüzü var. Bölgenin batı kesimlerinde ise kısa süreli yağmur geçişinin ardından güneş görülecek.

Karadeniz’in doğu kesimleri gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlar Salı günü artarak bölgede birçok kentte etkili olacak, Çarşamba günü ise bölgenin tamamında etkili olması bekleniyor.

Doğu Anadolu’nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağmurlu. Bölgenin güneyinde ise bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklıklar kuzey kesimlerde daha düşük, güneyde ise daha yüksek.

Güneydoğu Anadolu’da az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklıklar geçtiğimiz haftaya göre biraz daha düşük. 3 günlük tahminlere göre bölgede yağış beklenmiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver