2. Bağcılar Kitap Fuarı kapılarını açtı

2. Bağcılar Kitap Fuarı kapılarını açtı (14)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bağcılar Kitap Fuarı, bugün kapılarını kitapseverlere açtı. 9 gün sürecek fuarda 58 yayınevi kitaplarını sergilerken tanınmış yazarlar söyleşi yapacak.

Bağcılar Meydanı, bu yıl 2’incisi düzenlenen Bağcılar Kitap Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Fuarın açılışı öncesinde Bağcılar Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde Çarşı Caddesi’nde bir yürüyüş düzenlendi. Türk bayraklı yürüyüş Bağcılar Meydanı’nda sona erdi. Kiitap fuarının açılışı, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ile Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir tarafından yapıldı.

Okuma oranının artmasını hedefliyoruz

7’den 70’e hitap eden kitaplarla vatandaşları buluşturduklarını söyleyen Özdemir, “Okuma oranının artmasını hedefliyoruz, bu fuarlar ile daha da artmasını hedefliyoruz. Özellikle yayınevlerine teşekkür ediyorum oldukça yoğun bir ilgi gösterdiler. 58 yayınevi burada şu anda. Geçtiğimiz yıl ilk kitap fuarımızı göreve geldikten aylar sonra kısa sürede gerçekleştirmiştik. Deprem bölgesinde özellikle belediyemiz asla ihmal etmedi, sürekli hatırladı o bölgeleri. Hala orada ekiplerimizin çalışması devam ederken bunun yanında hayatın en önemli beslenme alanlarından biri olan kitaptır bunu ihmal etmemek adına fuarımıza bu alanı yerleştirdik ve onlara katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Tanınmış isimler konuk oluyor

Fuar alanında dünya klasiklerinden kişisel gelişime kadar farklı içerikte binlerce kitap sergileniyor. Etkinlikte aralarında Yusuf Kaplan, Nedim Şener, Erhan Afyoncu, Kemal Sayar, Pelin Çift, Hulki Cevizoğlu ve Bekir Develi gibi ünlü isimler de okurlarıyla bir araya gelecek.Çocuklar için atölyeler kuruldu

Meydandaki fuar alanına çocuklar için platform kuruldu. Dokuz gün süresince burada atölye çalışmaları yapacak. Açılışa katılan miniklere ikramlarda da bulunuldu.

Genç yazarlar ödüllendirildi

Bağcılar Belediyesi’nin bünyesinde sunulan “Genç Kalemler Öykü Yazarlığı” atölyesini tamamlayarak yazarlığa adıma atan öğrencilere de hediyeleri takdim edildi. Öğrencileri tebrik eden Özdemir, her birinin ileride tanınmış büyük yazar olacağına inandığını söyledi.

Çekilişle hediye verilecek

Öte yandan fuar alanına gelenler arasında yapılacak çekilişle laptop, bisiklet, İpad ve elektrikli scooter gibi hediyeler verilecek. Bağcılar Kitap Fuarı, 03-11 Haziran 2023 tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında haftanın her günü ziyaret edilebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver