3 gün sağanak yağış var

harita2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre yurdun kuzeybatısında etkili olan kuvvetli rüzgar yarından itibaren yerini sağanak yağışa bırakacak. Tahmin haritasına göre İstanbul’da 3 gün boyunca sağanak yağış etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Denizli, Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, Antalya’nın batısının iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Marmara Bölgesi’nin hemen hemen tamamında etkili olan kuvvetli rüzgar bugünden itibaren zayıflayacak, yarın ise yurdun batı kesimleri sağanak yağış almaya başlayacak. Yağışlı günler hafta sonuna kadar sürecek, hava sıcaklıklarında birkaç derecelik düşüş yaşanacak.

Hava Sıcaklığı, Kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaş ve yetkililer uyarıldı.

Haftalık Hava Durumu

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimler ile Perşembe gününden itibaren batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.Bu Yazıya Tepki Ver