5 Şehir hastanesini Danimarkalı şirket işletecek

basaksehir-cam-ve-sakura-sehir-hastanesi-bir-2-14147798_osd
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Şehir hastanesini işleten Rönesans Holding, sağlık yatırımlarını işleten şirketini sattı. Rekabet Kurumu, Danimarkalı ISS Facilities’e hisselerin devrini bugün onayladı.

Sağlık Bakanlığı ile Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) modeliyle hastaneleri inşa eden Rönesans Holding, sağlık yatırımlarını işleten “Rönesans İşletme Hizmetleri” şirketini Danimarkalı ISS Facilities şirketine devretti.

Yönetmeliğinden, ihalesine, sözleşmesinden verilen garantilere kadar gizemli bir şekilde hayata geçirilen şehir hastanelerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanelerini işleten Rönesans Holding bu alandan çekilme kararı almıştı.

REKABET KURUMU ONAYI DUYURDU

Rekabet Kurumu, bugün söz konusu devir işlemini onayladığını duyurdu.Yapılan açıklamada, “Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki hisselerin yaklaşık %100’ünün ISS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak da Rekabet Kurulu 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili işleme izin vermiştir.” denildi.

Toplamda 9 bin 500 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük sağlık işletmecisi olan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı’nın Danimarkalı ISS’ye ne kadara satıldığı ise açıklanmadı.

Türkiye’de 40 binden fazla çalışanı bulunan ISS, 1901 yılında bu yana 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Bu Yazıya Tepki Ver