Ahmet Hakan’ın 5’li masa kulisi 10 saatte yattı ! Prof. Dr. Mete Gündoğan, Saadet Partisi Genel Başkan adaylığından çekildi

Profesör Mete Gündoğan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, Saadet Partisi’nde büyük kongre sonrası dengelerin değişebileceğini ve partinin Altılı Masa’dan kalkabileceğini yazmış ve ““Milli Görüş’ün derin kulislerini iyi bilen bir arkadaşım mesaj atmış. Dediği şu: ‘Saadet Partisi’nin 30 Ekim’de büyük kongresi var. Bu kongrede karşı liste çıkacak. Karşı liste çıkaranların kongreyi alma ihtimali var. Bu ihtimal gerçekleşirse Saadet, ‘Altılı Masa’dan kalkacak.’” demişti. Yazının üzerinden 10 saat geçmeden Saadet Partisi’nin 30 Ekim Pazar günü yapacağı 8. Olağan Büyük Kongresi’nde genel başkan adayı olacağını açıklayan Prof. Dr. Mete Gündoğan, kongre öncesi Saadet Partisi Genel Başkan adaylığından çekildiğini duyurdu.

thumbnail
İlgili Haber
Ahmet Hakan: “Saadet Partisi’nde muhalifler kazanırsa Saadet, ‘Altılı Masa’dan kalkacak”

Gündoğan, partinin Yüksek İstişare Kurulu’nda (YİK) Genel Başkan Karamollaoğlu üzerinde ittifak edilmesinin ardından “iç çekişmeler”e neden olmamak için bu kararı aldığını açıkladı.

Gündoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sn. Temel Karamollaoğlu başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), yaptığı uzun müzakerelerin neticesinde, bu kongrede Temel Karamollaoğlu beyin genel başkan adaylığında ittifak etmiştir.

YİK’in bu açıklamasından sonra, teşkilatların her kademesinden ve camiamızın her kesiminden birçok arkadaşımızla istişarele yaptım. Neticede, bazı konularda farklı fikirlerimiz olsa da herhangi bir rahatsızlığa veya yanlış anlamaya fırsat vermemek ve yüksek ideallerimizi iç çekişmelere örselettirmemek için genel başkan adayı olma kararımı geri çekiyorum.

Camiamızda ve kamuoyunda oluşturduğum heyecandan dolayı memnunum. Kongrenin hayırlara ve Yeni Bir Dünya kurulumunun başlangıcına vesile olmasını dilerim.Selam, sevgi ve saygılarımla…”

Bu Yazıya Tepki Ver