Abdulkadir Selvi: Yeni ittifaklar yolda

Ahmet Davutoğlu Abdullah gül
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yaptığı görüşmeleri hatırlatarak, “yeni ittifakların yolda olduğunu” savundu.
Selvi, “Bu kez Abdullah Gül’ün ortak cumhurbaşkanlığı adaylığından ziyade Abdullah Gül’ün de destekleyeceği, Kürtlerden ve muhafazakâr kesimden oy alabilecek yeni bir isim gündeme gelebilir. O nedenle hem Abdullah Gül’ü hem de Temel Karamollaoğlu’nu da dikkatle izlemekte yarar var” dedi.

“İttifaklar konusunda çok önemli gelişmelere hazır olun. Çünkü Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı dışında iki ittifak daha gündeme gelebilir” diyen Selvi şöyle devam etti:

Biri, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın önerdiği ‘Milliyetçi-Muhafazakâr İttifak.’

Fatih Erbakan ittifak önerisini, ‘İYİ Parti bunun başını çekebilir. DP, BBP, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Yeniden Refah’ olarak açıkladı.

Dördüncü ittifak ise ‘sol’dan geliyor. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, HDP’siz bir sol ittifaktan söz etti. TKP, EMEP ve Sol Parti ile ittifakın temelleri atılmış durumda.

Bunlar küçük partiler, bunlardan bir şey olmaz demeyin. Milli iradenin küçüğü büyüğü olmaz. Ayrıca bu seçimlerde yüzde 10’lar yüzde 20’ler değil, 01’ler 02’ler sonucu belirleyecek.”Bu Yazıya Tepki Ver