Abdurrahman Dilipak: “Yediğiniz her haram lokma, yaptığınız her yanlış iş, şeytanın yuttuğunuz oltasından başka bir şey değil”

dilipak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde hükümete yaptığı eleştirilerle gündeme gelen Yeni Akit’ten ayrılmasının ardından Habervakti’nde köşe yazmaya başlayan Abdurrahman Dilipak, insanların Şeytan’ın tuzağına düşmemesi için feraset sahibi olması gerektiğini yazdı.

İstişare ve şura yapmamız gerekiyor” diyen Dilipak, “Hz. Ömer gibi yapmamız gerekiyor. Kim yalan söylüyor, yanlış yapıyorsa, kim olduğuna bakmadan ona karşı çıkıp, kim doğru bir şey söylüyorsa ve yapıyorsa, onun bu sözüne ve işine destek vermemiz gerekiyor. Umulur ki, o zaman Allah bizi bu Şeytanların şerrinden muhafaza eder. Yoksa içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden birbirimize zarar verir ve Şeytanın tuzağına düşer ve o cehennem çukurunda debelenir dururuz” düşüncesini dile getirdi.

Dilipak, “Ben bunları anlatıyorum da, inşallah birileri çıkıp, ‘FETÖ böyle yapıp güç ve servet sahibi olmuştu, biz niye yapmıyoruz’ diye ortaya çıkmaz. Bakın yediğiniz her haram lokma, yaptığınız her yanlış iş Şeytanın yuttuğunuz bir oltasından başka bir şey değildir. Unutmayın, oltayı yutan balık yem istemez. O cevap anahtarları, o diplomalar, makamlar, fahişeler ve türevleri, o haram paralar, hepsi, şeytanın oltasına taktığı yemlerden başka bir şey değildir” görüşünü dile getirdi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Bu Yazıya Tepki Ver