Adnan Oktar’ın nakledildiği cezaevi ortaya çıktı

adnan oktar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden alınarak İstanbul Havalimanı üzerinden başka bir cezaevine gizlilik içerisinde nakledilen Adnan Oktar’ın Erzurum’a nakledildiği ortaya çıktı.

thumbnail
İlgili Haber
Adnan Oktar’ın cezaevi değiştirildi

Adnan Oktar Suç Örgütü davasından tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden güvenlik gerekçesi ile alınarak hava yoluyla ile Erzurum’a nakledildi.
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince “silahlı suç örgütü kurma ve yönetme”, “cinsel suçlar”, “FETÖ’ye yardım”, “siyasal veya askeri casusluk” gibi birçok suçtan yargılanan Adnan Oktar, 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi. Temmuz 2018’de tutuklandıktan sonra İstanbul Silivri Cezaevine konulan Oktar, burada bir süre kaldıktan sonra Edirne Cezaevine nakledildi.

ASLANLAR VE KEDİCİKLER

2021 yılının Mayıs ayında Edirne Cezaevi’nde beraber kaldığı ‘Aslanlar’ diye bilinen erkek taraftarlarıyla sohbet toplantıları yaptığı iddia edilen Adnan Oktar’ın, Batman’a nakledildiği iddiaları medyada yer aldı. Adalet Bakanlığı’nın, Adnan Oktar’ın Batman’da T Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne tek başına nakledilmesini kararlaştırdığı iddia edildi ancak Bakanlık, haberi yalanladı. Adnan Oktar’ın “Kediciklerim” dediği kadın taraftarlarını cezaevinden yönetmeye devam ettiği, görüş günlerinde ziyaretine gelen elemanlarına verdiği talimatlarla da örgütünü ayakta tutmaya çalıştığı öne sürüldü.

NAKİL BÜYÜL BİR GİZLİLİKLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sözcü’den Orhan Bozkurt’un haberine göre; Adnan Oktar, Adalet Bakanlığı’nın kararı ile tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan Erzurum Dumlu 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi. Hafta sonu Havayolu ile Erzurum’a getirilen Oktar’ın sevki geniş güvenlik önlemleri ve gizlilik içinde gerçekleştirildi. Taraftarları ise sosyal medyada Adnan Oktar’a suikast düzenleneceği iddiasını gündeme getirerek Erzurum’a sevk edilişini eleştirdiler.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.