Ak Parti’de İmamoğlu tartışması

imamoglu-turbe
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Fatih Türbesi’nin dışında ellerini arkadan bağladığı için başlatılan soruşturma ile ilgili Ak Parti’den farklı farklı görüşler geldi.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İmamoğlu hakkında açılan soruşturmayla ilgili, “Elini nereye bağlamışsa bağlamış bu bizim konumuz değil. Gereksiz bir adım atılmış gördüğüm kadarıyla” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ise İmamoğlu’nun ellerini arkadan bağlamasının “suç” söyleyerek şöyle konuştu; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu törende ne için var? İstanbul’un fatihi, Fatih Sultan Mehmet Han için fethin ertesi gününde orada, onun kabrini ziyaret etmek için, ona dua etmek için, ona medyun-u şükran olduğumuz tüm İslam alemi adına, İstanbul adına hislerimizi ifade etmek için var. Onun görevi orada o. Vatandaş bunu görünce doğal olarak bunun hem Gülbahar Hatun’a, hem Fatih Sultan Mehmet’e saygısızlık olduğunu düşünüyor. Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum.”

 

Bu Yazıya Tepki Ver