AK Partili belediyenin ihalesine MHP’den itiraz

eds
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkkale Belediyesi Meclisi’nin MHP’li Üyesi Murat Tanır, “İhale normal değerinin çok üstünde gidiyor ve şeffaf bir ihale yapılmıyor. İhaleye çıkmadan ihalenin kime gideceği de belliydi zaten” diye konuştu

AK Partili Kırıkkale belediyesinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği 450 milyonluk ihale, 21/b yöntemiyle davetiye usulü yapıldı.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır ise ihale içeriğinin hukuka aykırı olduğu iddiasıyla iptali için dilekçe verdi.

“İhalenin kime gideceği de belliydi zaten”

Sözcü’den Müslüm Evci’ye konuşan Tanır şunları kaydetti:

Kırıkkale Belediyesi EDS ve yan kuruluşları diye meclisten bir yetki aldı.Daha sonra EDS’nin gelirlerini de yine ASELSAN aracılığıyla, devlet kuruluşu gibi gösterip 450 milyonluk bir ihale yaptı.

Kırıkkale merkezde bütün kırmızı ışıklara da sistem kurdular. Bu sistemde kırmızı ışık ihlali, telefonla konuşma vb. vatandaşlar tespit edilecek. Yani Kırıkkale’de devlet para kazanmak için vatandaşına tuzak kuruyor.

Belediye 21/b yöntemiyle ihaleye çıktı. 3 teklif usulü, 3 firma arasında ihale yapılıyor.

Burada da ihale normal değerinin çok üstünde gidiyor ve şeffaf bir ihale yapılmıyor. İhaleye çıkmadan ihalenin kime gideceği de belliydi zaten.

Yani adrese teslim bir ihale oldu. Burada 21/b ihale usulüne şartları uymadı.

Şartlar uymadığı için de belediye meclisinde bir soru önergesi verdim. Daha sonra da ihale komisyon başkanlığına itiraz ettim.

Şimdi itirazıma verecekleri cevabı bekliyorum. Eğer itirazıma olumsuz bir yanıt gelirse konu ile ilgili suç duyurusunda bulunacağım.

Bu Yazıya Tepki Ver