AK Partili Hilmi Türkmen İmamoğlu’na teşekkür etti, çarşı karıştı !

Hilmi Türkmen ekrem imamoğlu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üsküdar Belediye Başkanı AK Partili Hilmi Türkmen’in Üsküdar’da yapımı tamamlanan altyapı tesisi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmesi AK Partili isimler arasında tartışmaya neden oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar ile “Pelikancı” olarak bilinen akademisyen Selman Öğüt Türkmen’i eleştirirken; AK Parti İstanbul Milletvekili Tuba Durgut ise Türkmen’e destek verdi.

İSKİ’nin Beylerbeyi’nden Boğaz’a atık su girişini önlemek için yapımına 2016’da başladığı İstavroz Atık Su Tüneli’nin son etabı da tamamlandı ve hizmete alındı. Tesisin tamamlanması dolayısıyla dün Beylerbeyi Parkı’nda düzenlenen açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AK Partili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

Türkmen, törende yaptığı konuşmada, İmamoğlu’na teşekkür ettiği şu ifadeleri kullandı: Üsküdar’ımızın sahil bandının bu sorunu bugün itibariyle sona ermiş oluyor. Beylerbeyi’nden itibaren Küçüksu’ya kadar devam eden bu atık su projesinin bugün son etabının tamamlanmasıyla gerçekten önemli bir problemimizi sona erdirmiş oluyoruz. Bu vesileyle bu projeyi tamamlayan, çok önemli bir sorunu gideren kıymetli İBB Başkanımıza, ekibine ve İSKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum.

İSKİ’nin Beylerbeyi’nden Boğaz’a atık su girişini önlemek için yapımına 2016’da başladığı İstavroz AtıkSu Tüneli’nin son etabı da tamamlandı ve hizmete alındı. Tesisin tamamlanması dolayısıyla dün Beylerbeyi Parkı’nda düzenlenen açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AK Partili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

Türkmen, törende yaptığı konuşmada, İmamoğlu’na teşekkür ettiği şu ifadeleri kullandı: “Üsküdar’ımızın sahil bandının bu sorunu bugün itibariyle sona ermiş oluyor. Beylerbeyi’nden itibaren Küçüksu’ya kadar devam eden bu atık su projesinin bugün son etabının tamamlanmasıyla gerçekten önemli bir problemimizi sona erdirmiş oluyoruz. Bu vesileyle bu projeyi tamamlayan, çok önemli bir sorunu gideren kıymetli İBB Başkanımıza, ekibine ve İSKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum.

Serbestiyet‘te yer alan habere göre, Türkmen’in bu ifadeleri, bazı AK Partili isimlerin tepkisini çekti. Akademisyen Selman Öğüt, Twitter hesabından Türkmen’in teşekkür ettiği videosunu paylaşarak, Ekrem İmamoğlu Hilmi Türkmen’in kıymetlisiymiş. Bunu da öğrenmiş olduk dedi.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar da, Öğüt’ün tweetini alıntılayarak yaptığı paylaşımda, “25 senedir İstanbul’u yöneten Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanları’na yaptıkları büyük hizmetlerinden dolayı muhalif ilçe belediye başkanları açıktan teşekkür ettilerse sorun yok bence. Demokrasiyi, teşekkürü ve takdiri tek taraflı uygulamak yanlış ifadelerini kullandı.

Buna karşılık AK Parti İstanbul Milletvekili Tuba Durgut ise, Türkmen’e yapılan eleştiriye tepki gösterdi. Nasıl hitap edecekti Belediye Başkanımız? Yapmayın lütfen diyen Durgut, “Bakın demokrasilerde siyaset elbette rekabet temelinde yapılır ancak harcı da nezakettir. Sn. Başkanımız Hilmi Türkmen’in karakterinin bir parçası olarak nezaket kendisiyle birlikte partimize de her zaman kazandırmıştır dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.