AK Partili Zafer Işık’a Sakarya Üniversitesi profesöründen övgü: “Adamın dibiymiş; elleri dert görmesin”

Zafer Işık
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, dün (6 Kasım) TBMM Genel Kurulu’nda çıkan tartışmada İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk atarak kalp ritminin bozulmasına ve yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı övdü. Sofuoğlu sosyal medya paylaşımında Işık’ı etiketleyerek, “Adamın dibiymiş, anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin” diye yazdı.

TBMM Genel Kurulu’nda Bütçe Kanun Teklifleri görüşüldüğü sırada, AK Partili milletvekilleri ile İyi Partili milletvekilleri arasında tartışma çıkmış, AK Partili Zafer Işık, İyi Partili Hüseyin Örs’ü darp ederek yoğun bakıma kaldırılmasına neden olmuştu. Kalp ritminde bozukluk olan Işık’a elektro şok uygulanmıştı.

Prof. Dr. Sofuoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide, saldırıyı gerçekleştiren AK Partili Işık’ı övdüğü bir mesaj paylaştı. “Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir” diyen Sofuoğlu, ‘Pısırıklar’ diyerek “Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın” ifadesini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver