Ali Tarakcı ile Gündem: TRT, TTB Başkanı Fincancı için nasıl algı oluşturdu?

ali tarakcı 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gerçektivi’nin sevilen programı ‘Ali Tarakcı ile Gündem’de gazeteci Ali Tarakcı gündemi yorumluyor.

gerçektivi takipçilerinin severek izlediği “Ali Tarakcı ile Gündem”, bugün de gündemin en önemli konularıyla karşınızdan oldu. Ali Tarakcı’nın ana gündeminde, “TTB Başkanı Prof. Dr. Fincancı’nın gözaltına alınması ve sonrasında TRT’nin yaptığı algı operasyonu” vardı.

gerçektivi youtube kanalına abone olarak, herkesten önce, programlar konusunda bilgi sahibi olabilir, canlı yayınları takip edebilirsiniz.

gerçektivi YOUTUBE KANALINA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

26 Ekim 2022 günü saat 16.00’da gerçektivi’de canlı yayımlanan programın tekrarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İşte günün ana başlıkları:

– Böyle değişim görülmedi! Makyajla kendisini adeta yeniden tasarlayan kadının görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu. Ekşi Sözlük’teki yazarın yorumu dikkat çekti: “Nitelikli dolandırıcılık bu.”
– Fatih Altaylı: 3 çocuğun yoksa kadın değilsin, daha büyük bir terbiyesizlik görmedim
– Almanya, esrar satın almayı ve bulundurmayı yasallaştıracağını açıkladı.
– Protokol koltuğuna oturdu diye kadını döven erkek: Biraz temas oldu
– Melih Altınok’tan daveti reddedecek gazetecilere: “Gitseniz ne yazar, gitmeseniz ne yazar?”
– Orhan Uğuroğlu: “Bana davet gelseydi kesinlikle katılmaz, AKP zihniyetine dolgu malzemesi olmazdım”
– Abdurrahman Dilipak: “Bu siyaset dili zehirli”
– Selvi: AK Parti, muhalif gazeteciler davetiyle çok iyi yaptı, 2023 için Türkiye’ye ne vaat ederse etsin bu kadar etkili olmazdı
– Bakan Soylu: “PKK, bir kadın örgütüdür.”
– Bakan Nebati: “15 Temmuz bize Allah’ın bir ikramıydı. 246 şehidimize, 2 binin üzerinde gazimize rağmen büyük bir ikram diye düşünüyorum ben.”
– Ekrem İmamoğlu: “Bayılıyorum 3.5 seneyi 25 seneyle kıyaslamalarına. Nasıl titretmişiz adamları. 3.5 yılın 3 ayını siz çaldınız… Cebimizdeki paraların %50’sini çaldınız. Kalan paramızla işte bu kocaman işleri yapıyoruz.”
– Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atanan Yasin Ekrem Serim’in, Türk Telekom Arena’nın açılışı sırasında Erdoğan’ı protesto eden Galatasaraylı taraftarlar için “Gerizekalı kuş beyinliler” dediği ortaya çıktı.
– Meral Akşener: “Bu dünyada faizcilerin en çok sevdiği kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır”
– Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’dan sürpriz çıkış: Bırakın kadınlar nerede olmak istiyorsa orada olsun
– CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener: “Binlerce yıllık Türk tarihinin en faizci hükümeti bu hükümettir. Hiçbir dönemde faiz ödemeleri ana parayı geçmemiştir. İlk defa bu hükümet döneminde devletin iç borçlanmalarındaki faiz, ana parayı geçmiştir.”
– Ali Mahir Başarır Meclis’ten paylaştı: ”Torba yasayı getirdiler. Öğrenci var, icra var, af var, halk var ama AKP milletvekilleri yok. AKP Grubu, seçim öncesi fiilen de koltukları terk etmeye başladı.”
– Devlet Bahçeli, Mahir Ünal’ın dil inkılabı hakkındaki söylemlerine balans ayarı vermiş.
– Bahçeli: “Cumhuriyet’in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler…”
– Mahir Ünal’ın ‘cumhuriyet karşıtı’ sözlerine AKP’den açıklama: ‘Milletimizin en büyük kazanımlarındandır’
– Hüseyin Baş’tan Cumhuriyet Devrimleri’ni hedef alan Mahir Ünal’a: Cumhuriyetin imkanlarıyla hükümet olmuş kişiler Cumhuriyete laf ediyor. Bu açıklama bir milli güvenlik problemidir. Bunları tarihin çöp sepetine atacağız
– Kılıçdaroğlu: Biz bilmez miyiz Asrika’yı, Sadat’ı… Ama Mahir Ünal’a söyleyin; bu sözlerinin fikir babaları, bizi karşılarında görünce içeriye kaçtı.
– Akif Beki’den Süleyman Soylu’ya: “Büyük lokma ye, büyük söz söyleme”
– Türkiye Yüzyılı toplantısına davet edilen Deniz Zeyrek: “Uygulamanın ‘Takiye’den, bizim de ‘konu mankeni’nden ne farkımız olacak?”
– Hüseyin Baş: “Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz”
– Şaşırtan anket sonucu! Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a karşı kazanabilir mi?
– TTB Başkanı Fincancı’nın evine düzenlenen operasyonda bulunanlar “pes” dedirtti! Kalaşnikof mermisi ve örgütsel kitap ele geçirildi
– TTB’den TRT’ye tepki: Hocamızın evindeki koleksiyon parçaları yayınlandı
– Fincancı’nın gözaltı kararına CHP’den ilk açıklama
– Şamil Tayyar: “Savcılığın talebi yerinde görülürse TTB Başkanlığı’na ‘kayyım’ atanabilir”gercektivi youtube kanalımıza abone olmayı, videolarımızı beğenmeyi ve destek olmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepki Ver