Aşı olana hediye ev !

cekilis
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada pek çok ülke Kovid-19’a karşı aşı bulamazken, aşıyı bulan bazı ülkeler vatandaşlarını aşıya ikna edemiyor, vatandaşlarını ikna için kampanyalar düzenliyor.

Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı başlatılan aşılama kampanyasına katılanlardan bir kişiye, çekilişle ev hediye edileceği bildirildi.

Nur Sultan Valisi Altay Kulginov, yaptığı yazılı açıklamada, virüse karşı sürü bağışıklığının oluşması için şehir nüfusunun yüzde 60’nın aşı yaptırması gerektiğine işaret ederek, kapsamlı aşı kampanyası yürüteceklerini dile getirdi.

Başkentteki aşı kampanyası kapsamında yapılacak çekilişle bir kişiye 2 odalı daire hediye edeceklerini kaydeden Kulginov, “Ev çekilişine, 25 Haziran ila 31 Ağustos tarihleri arasında Kovid-19’a karşı aşının ilk dozunu yaptıran 18 yaşını doldurmuş vatandaşlarımız katılabilecek.” ifadesini kullandı.

Altay Kulginov, çekiliş sonucuna göre, ev sahibinin ismini ise eylül ayının başında açıklayacaklarını aktardı.

Nur Sultan’daki alışveriş merkezlerinde kurulan aşılama noktalarında da virüse karşı aşı olan vatandaşlara mağaza ve kafeteryalar için çeşitli indirim kuponları veriliyor.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir