Avrupa 2020’de teröre teslim

1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’daki olaylarda teröristlerin demokratik yapıları baltalamak, korku yaymak ve toplumu kutuplaştırmak için her fırsatı kullandığına vurgu yapıldı. 2020’de AB üyesi 17 ülkede toplam 449 kişi terörle bağlantılı suçlardan tutuklandı.

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) tarafından yayınlanan 2020 yılı raporunda, aralarında Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’nın olduğu toplam 6 Avrupa Birliği (AB) ülkesinde geçtiğimiz yıl gerçekleşen, engellenen ve amacına ulaşamayan toplam 57 terör saldırısının tespit edildiği kaydedildi. AB üyesi 17 ülkede toplam 449 kişinin terörle bağlantılı suçlardan tutuklandığının yer aldığı raporda, teröristlerin demokratik yapıları baltalamak, korku yaymak ve toplumu kutuplaştırmak için her fırsatı kullandığına vurgu yapıldı.

IRKÇI SALDIRILARA DİKKAT

Ayrıca ırkçılığın, Covid-19 tedbirlerine karşı alınan önlemleri gerekçe göstererek yapılan eylemlerle taraf bulduğuna dikkat çekilen raporda, radikal terör örgütlerinin 2020 yılında 10 saldırıdan sorumlu olduğuna, 12 kişiyi öldürdüklerine ve Avrupa için en büyük tehlike olmaya devam ettikleri belirtildi. Irkçı saldırı neticesinde, 9 kişinin hayatını kaybettiği Almanya’nın Hanau kentindeki aşırı sağcı terör saldırısı da raporda ırkçılık bölümünde yer aldı.

Bu Yazıya Tepki Ver