Avukatından, Fincancı’nın evinden çıkan mermilerle ilgili açıklama

Şebnem Korur Fincancı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sabah gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın evinden mermi çıktığına dair görüntüleri TRT paylaştı. Fincancı’nın avukatı Meriç Eyüboğlu, Halk TV Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik’e mermilerin nedenine ilişkin konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia eden Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı bu sabah gözaltına alındı. Erdoğan, Fincancı’nın açıklaması sonrası, “Türk Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Hem bu kişiyle, hem bu kurumla ilgili adımlar atılacak” demişti. Bahçeli ise Fincancı’nın vatandaşlıktan çıkarılması gerektiğini söylemişti.

Fincancı’nın gözaltına alınması sonrası tepkiler yükselirken, TRT ise Fincancı’nın gözaltına alındığı anlara ilişkin görüntüleri paylaştı. ‘Görüntüler ilk kez TRT Haber’de’ diye servis edilen görüntülerde, TEM polisinin Fincancı’nın evine girdiği ve arama yaptığı anlar görülüyor.

Avukatı mermilerin nedenini açıkladı

Fincancı’nın evinden çıkan mermilerin nedeni merak edilirken ilk açıklama avukatı Meriç Eyüboğlu‘ndan geldi. Halk TV’de Ayşenur Arslan‘ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi’nde konuya dair bilgi veren Halk TV Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, avukat Eyüboğlu’na ulaştığını söyledi. Çelik, Eyüboğlu’nun mermilerin nedenine ilişkin kendisine yaptığı açıklamayı şöyle anlattı:

TRT’de Şebnem Korur Fincancı’nın evinden arama görüntüleri yayınladı. O görüntülerde Şebnem Korur Fincancı’nın evinde mermi bulunduğu ifade edildi. Fincancı’nın avukatı Meriç Eyüboğlu’na sordum. Dedi ki ‘Şebnem Korur Fincancı’nın babası asker. Babasının babası da asker. Babasını 2008 yılında kaybetti. Ve onlardan kalan silahlar ve mermiler vardı. Ve tabii ki hepsi ruhsatlıydı. Bunları da babası öldükten sonra Kartal Karakolu’na teslim etti. Bunlar evde kalanlar olabilir ama Şebnem hanımın silah kullanması zaten söz konusu değil.Bu Yazıya Tepki Ver