Birecik ve Karkamış’a havan ve roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı

şehit-cenaze
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na ve Gaziantep’in Karkamış ilçesine, PKK/YPGli teröristler tarafından havan ve roketli saldırı düzenlendi. Çiçekalan Hudut Karakolu’na yapılan roketli saldırıda 1 asker şehit olurken 4 asker de yaralandı. Karkamış’taki saldırıda 6 adet havan mermisi boş araziye düşerken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na hain terör örgütü tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu yaralanan 5 asker helikopterler ve ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken TSK, saldırı sonrası terör hedeflerini yoğun ateş altına aldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, saldırıda yaralanan 1 askerin şehit olduğunu duyurdu. Vali Ayhan yaralı askerleri ziyaret ettiği hastanede yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün saat 09.25 sularında sınırın ötesinden terör örgütleri tarafından Çiçekalan sınır karakolumuza bir saldırı düzenlendi. Misliyle karşılık verildiğini özellikle söylemek istiyorum.

Bu saldırı neticesinde bir askerimiz şehit oldu. Dört askerimiz de yaralı. Yaralı askerlerimize ilk müdahale Birecik ilçemizde yapıldı. Ardından da helikopterlerle eğitim araştırma hastanesine sevk edildi. Dört askerimizin sağlık durumu takip ediliyor şu an sağlık durumları iyi.”

KARKAMIŞ’A HAVAN SALDIRISITerör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Suriye’nin Ayn el-Arap bölgesinden, teröristler tarafından Gaziantep’in Karkamış ilçesine de havan saldırısı düzenlendi.

6 adet havan mermisi boş araziye düşerken, ilçede tedirginlik yaşandı. Saldırı sonrası hoparlörlerden halka uyarı anonsları yapıldı.

Saldırının olduğu bölgedeki teröristler sınır birlikleri tarafından topçu atışlarıyla ateş altına alındı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, saldırıya misliyle karşılık verildiğini belirterek, “Karkamış ilçemize terör örgütü PYD/YPG tarafından havan mermisi atılmıştır. Ölü ya da yaralı bulunmamaktadır. Saldırıya misliyle karşılık verilmiştir” paylaşımını yaptı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.