Buket Aydın: Bana hep ‘bir kahkaha atsana kazanalım’ diyorlardı, şu an atayım bari

buket aydın
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sunucu Buket Aydın, 13. Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Millet İttifakı’nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesine ilişkin olarak, “Bana hep ‘bir kahkaha atsana kazanalım’ diyorlardı, şu an atayım bari” dedi.

Haberet isimli internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Buket Aydın Haftalık programında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesini değerlendiren Buket Aydın, kendisine “Kahkaha atsana kazanalım” diyenlere de yanıt verdi. Aydın, “Bana hep “bir kahkaha atsana kazanalım” diyorlardı, şu an atayım bari” ifadelerini kullandı.

Aydın, muhalif seçmenlerle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bir şeyler görüyorum, bazı sanatçılar, sanatçı mı oyuncu mu ne diyeyim onlara… “Ben yüzde 48’in içindeyim, çok mutluyum. Yüzde 48’iz, çok mutluyuz biz.” Ondan sonra dönüyor: “Bunlara bak, oy verenlere bak, cahil, çoban. Aysun Kayacı’nın bir lafı vardı, kızcağız söyledi, o da üstüne yapıştı, “Dağdaki çobanla benim oyun bir mi?” “Bak ne kadar haklıymış gördün mü? Senin seçmenin konuşmayı bile bilmiyor. İlkokul mezunu bile değil. Biz evimizdeyiz, ben sizin için üzülmüştüm ey halk, soğan bile alamıyorsunuz.” Ya siz kimsiniz kardeşim ya? Devletin bekası gündemdeyken kimse yediği ekmeği sorgulamaz. Atatürkçü olduğunuzu söylüyorsunuz ya, Atatürk gelse gerçekten sizin suratınıza tükürür. Kurtuluş Savaşı bu ülkede böyle kazanılmadı, tamam mı? Sizin o torbaya girdiğiniz teröristler, o FETÖ’cülerle torbaya gireceğime utancımdan ölürüm daha iyi. Ben yüzde 52’yle torbaya girerim kardeşim, senin o aşağıladığın çobanla, senin o ilkokul mezunu bile değil diye aşağıladığın kardeşimle aynı torbada olmayı tercih ederim, senin gibi teröristlerle aynı torbada olup övüneceğime.”Bu Yazıya Tepki Ver