CHP’den Konya katliamına tepki

konya2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Konya’da aynı aileden 7 kişinin evinde katledilmesine tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “İktidar partisini kutuplaştırıcı dilinden vazgeçmeye davet ediyorum” dedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, “Düpedüz faşizm bu” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, katliama ilişkin yaptığı açıklamada, “2,5 ay önce saldırıya uğrayan Dedeoğlu ailesinden 7 kişi vahşice katledildi. Saldırının ırkçı saiklerle işlenmiş olma ihtimali, konuyu titizlikle ele almamızı gerektiriyor” dedi. Özel, “Katliamı kınıyor, iktidar partisini kutuplaştırıcı dilinden vazgeçmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Tasçıer de yaptığı açıklamada; “Konya’da daha önce de ırkçı saldırıya maruz kalan bir aileden 7 vatandaşımız bugün barbarca bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Kürtlere yönelik ayrımcılığı besleyen ve şiddete karşı cezasızlık algısını körükleyen söylemler bu katliamın kaynağıdır.” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, “Konya Meram’da 12 Mayıs’ta saldırıya uğrayan aile 24 yıldır o mahallede oturuyormuş. Saldıranlar tahliye edilmiş ve o aileyi katlettiler. 7 insan, 7 can ! Komşusunu katletmek hangi kitapta yazar? hangi öğreti sizi bu hale getirdi? #KonyadaKatliam” dedi.

Bakan, şunları söyledi: “Ailenin genç ferdi, ‘abla biz çok korkuyoruz’ demiş bunu duyunca daha da üzüldüm nerede komşuluk hukuku? Nerede büyük insanlık ? Nerede Anadolu Hümanizması ? Düpedüz faşizm bu hem de acımasızından lanet olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere …”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir