Erdoğan KKTC’de müjdesini açıkladı

recep-tayyip-erdogan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıl dönümü dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde. Ercan Havalimanı’nda resmi törenle karşılanan Erdoğan’ın ilk durağı KKTC Meclisi oldu.

Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıl dönümü dolayısıyla KKTC Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumuna katılıyor. KKTC Meclisi’nde konuşan Başkan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Sizlerle bir araya gelmenin bahtiyarlığı içindeyim. Bugün burada sadece ortak bir heyecanı, milletimizin ortak bir gururunu paylaşmıyoruz. KKTC-Türkiye arasındaki ebedi kardeşliğimizi bir kez daha isteseler de istemeseler de ilan ediyoruz.

Kıbrıs Türk halkının bayram sevincine şahit olacağız. KKTC’ye kazandırılan eserlerin toplu açılışına katılacağız. Yatırım ve müjdelerin şimdiden tüm Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime hayırlı olmasını dilerim.

“1974 KAHRAMANLIK DESTANI BÜYÜK BİR MİLLETİN DAVASIDIR”

Bugün Türkiye ile KKTC arasındaki, gücünü şehitlerimizin kanlarından alan ebedi ve ezeli kardeşliğimizi tüm dünyaya isteseler de istemeseler de bir kez daha ilan ediyoruz. Kıbrıs davası büyük bir davadır. Bu dava, tarihiyle büyük, vicdanıyla büyük, mücadelesiyle büyük, 1974’te yazdığı kahramanlık destanıyla büyük bir milletin davasıdır.

Kıbrıs davasının sahibi ana vatanıyla yavru vatanıyla Türk milletinin tamamıdır.

Sırtlarını dayadıkları güçlere güvenerek Kıbrıs Türkü’nü yok edeceklerini sananlar, karşılarında Kıbrıs Türk halkının çelikten iradesini buldular. Kıbrıs davasını içeriden çökertmek için yapılan hamleler Kıbrıs Türk’ünün ferasetiyle boşa çıkarılmıştır.

“KARDEŞLİK İKLİMİ AMERİKA’DA BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETMİŞ”

Her ne kadar bizlerin burada sergilediği birlik, beraberlik, kardeşlik iklimi Amerika’da birilerini rahatsız etmiş olsa da, biz bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. KKTC’nin varlığı ve birliği her türlü siyasi mülahazanın üzerindedir.

Kimi gafillerin zehirli ayrılık oklarını Kıbrıs Türk halkının kalbine saplamasına fırsat vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi hedef alan belli çevrelerin, kardeşlik gölümüze fitne mayası çalmasına müsaade etmeyeceğiz.

ERDOĞAN’DAN İKİ DEVLETLİ KIBRIS MESAJI

Rum tarafının ortaklık devleti kurmak gibi bir niyetinin olmadığı görüldü. Yıllardır reddettikleri federasyon modelini savunuyor görüntüsü yaratıyorlar. Artık bunlara inanmamız mümkün değil.

BÜYÜK MÜJDE “KÜLLİYE” ÇIKTI !

Bilindiği gibi KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ne doğru dürüst bir Cumhurbaşkanlığı binası ya da külliyesi ne de KKTC’nin doğru dürüst bir parlemento binası var.

Biz bu yapıları KKTC’ye yakıştıramıyoruz. Şimdi Cumhurbaşkanlığı külliyesinin projesi bitti inşaatına da Metehan bölgesinde, 500 dönümlük arazide başlıyoruz.

Bu arazide hem millet bahçesi hem de külliye yapılacak.

KKTC’nin ilan edildiği bu bina da müzeye dönüştürülecek.

thumbnail
Erdoğan 40 gün önceki haberimizi müjdeledi
Erdoğan 40 gün önceki haberimizi müjdeledi

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir