Dava konusu olan logo yenilendi ! Türkiye’nin Sesi Partisi yeni logosunu buldu

ses partisi logo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen öncülüğünde kurulan Türkiye’nin Sesi Partisi’ni (SES) DSP ile karşı karşıya getiren logo krizinin ardından yeni logosu belli oldu. Bilgen, partinin yeni logosunu “Her dem yeniden doğarız” ifadeleriyle paylaştı.

Anayasa Mahkemesi, DSP’nin itirazı üzerine kurucuları arasında Ayhan Bilgen’in de bulunduğu Türkiye’nin Sesi Partisi’nin (SES Partisi) logosunun iptaline karar vermişti.

AYM’nin kararının ardından Bilgen, hafta sonu yapılan toplantıda karar verilen yeni logoyu kamuoyuna duyurdu. Bilgen, yeni parti logosunu sosyal medya hesabından “Her dem yeniden doğarız” ifadeleriyle paylaştı.Türkiye’nin Sesi Partisi’ni DSP ile karşı karşıya getiren logo krizinin ardından Ayhan Bilgen’in açıkladığı yeni parti logosunun bu kez de Türkiye Altın Çağ Partisi’yle birebir aynı olması dikkat çekti.

Ancak Ayhan Bilgen, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda Altın Çağ Partisi yetkililerinden birlikte hareket etme konusunda teklif aldıklarını ve ilerleyen süreçte birleşeceklerini söylemişti.

Bilgen akşam saatlerinde attığı tweette de durumu şöyle açıkladı: “Türkiye Altınçağ Partisi bugün yaptığı toplantıda Türkiye’nin Sesi Partisi ile birleşme kararı alarak büyük bir fedakarlık gösterdi. Biz de yasal süreci tamamlayarak buluşan iki el biçimindeki Anka kuşunu amblem olarak tercih edeceğiz.”

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.