Deniz Poyraz işkence mi gördü?

deniz poyraz
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci – Yazar Erk Acarer, HDP İzmir İl Binası’na düzenlenen saldırıda Poyraz’ın öldürülmeden önce işkence gördüğünü iddia etti.

İzmir’in Konak ilçesinde 18 Haziran’da HDP İl Başkanlığı’na Onur Gencer’in düzenlediği saldırıda öldürülen Deniz Poyraz’ın otopsi raporunda işkence bulgularına rastlanmış!..

Gazeteci Erk Acarer konu ile ilgili, ”İşlenen cinayetteki yeni bilgiler çok daha tehlikeli bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. 38 yaşındaki Deniz Poyraz’ın ön otopsi raporunun inceleme aşaması bitmek üzere. Rapora ilişkin bilgiler içinde çarpıcı bir nokta bulunuyor: Poyraz’ın bedeninde sadece kurşun yarası değil, başka cisimlerin izleri de var. Bu bilgi, 27 yaşındaki katil Onur Gencer’in, genç kadına öldürmeden önce ya da öldürdükten sonra işkence yaptığını gösteriyor. Suriye’den alışık olduğumuz cihadist bir yöntem” yazdı.

HDP MYK üyesi Mahfuz Güleryüz ise “Ön inceleme yeni bitti. Poyraz’ın vücudunda kurşun yaraları dışında başka yaralar da var. İşkence yapılmış ama şu aşamada öldürüldükten önce mi yoksa sonra mı yapıldığını bilemiyoruz. Raporun çıkmasını beklemeliyiz. Cinayetin organize, katilin eğitimli olduğunu görüyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu Yazıya Tepki Ver