“Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” kuruldu, başına A Haber köşe yazarı getirildi

iletişim-başkanlığı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, TBMM’de “Dezenformasyon Yasası” çıkmadan hazırlıklarına başladı ve “Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” kurarak başına, “ilginç” haberleriyle ülke çapında bir marka haline gelen A Haber’de köşe yazarlığı da yapan İdris Kardaş’ı atadı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” oluşturulduğunu duyurdu. Altun merkezin koordinatörlüğünü A Haber köşe yazarı İdris Kardaş’ın yürüteceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülkemize karşı yürütülen sistematik dezenformasyon kampanyalarına karşı İletişim Başkanlığımız bünyesinde müstakil bir birim oluşturduk. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi. Merkezimizin koordinatörü olarak atanan İdris Kardaş’ı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

İdris Kardaş kimdir?

İdris Kardaş, 2002-2008 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’de eğitim gördü. Kardaş, 2011 yılında döndüğü Bilgi Üniversitesi’nde 5 yıl koordinatörlük yaptıktan sonra 2016 senesinde görevden alındı.

2016 yılında Sabah Gazetesine yaptığı röportajda üniversitenin siyasi görüşlerine ters düşüncede olduğu için kovulduğunu açıkladı.

Bilgi Üniversitesinden ayrıldıktan 1 sene sonra İstinye Üniversitesi’nde akademisyen olarak göreve başladı.İstinye Üniversitesi Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merkezi (EPAM) Koordinatörü olan Kardaş, Aktüel ve A Haber’de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.