Dilan Polat ilk kez röportaj verdi: Sorumsuzluklarımız oldu!

Unknown-3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine giren sosyal medya fenomeni Dilan Polat, cezaevinden ilk kez röportaj verdi. Polat, “Buranın iki özelliği var. Biri insan inanılmaz sigara içiyor bir de ibadet meselesi ile ilgili düşünme meselesi oluyor” ifadelerini kullandı.

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 5 Kasım’da tutuklanan Dilan Polat, cezaevinden ilk röportajını verdi. Odatv’den Oğuz Ok’a konuşan Polat, hakkındaki iddialara yanıt verdi, cezaevi günlerini anlattı.

Polat’a sorulan sorular ve Polat’ın avukatı aracılığıyla ilettiği yanıtlar şu şekilde:

-Davanın gidişatı hakkında herhangi bir iyimserliğiniz var mı?

Ben davanın nasıl gittiğine dair çok bir şey bilmiyorum ama avukatım soruşturmanın normal gittiğini, vergiyle ilgili sorunlarımız olduğunu söylüyor. Davanın nasıl gittiğinden ziyade varsa bizim devletimize bir borcumuz cezası neyse ödeyeceğiz. Bu konuları ihmal etmişiz, bundan dolayı tabii ki mahcubuz.

“SORUMSUZLUKLARIMIZ OLDU”-Geleceğinizi nasıl görüyorsunuz?

Gençlikten, bir anda imkan sahibi olmaktan kaynaklanan sorumsuzluklarımız oldu bundan dolayı zaten üzüntülerimizi ve pişmanlıklarımızı dile getiriyoruz. Buradan daha basiretli, daha temkinli ve daha faydalı işler yaparak çıkacağız, öyle dua ediyorum.

-Yardımcınız Şule’nin sizin montunuzla alışveriş yaptığı iddia edildi. Kendisiyle cezaevine girdikten sonra bir temasınız oldu mu?

Bazen birçok şey hatırlamadığım da oluyor. Burada başka başka şeylere yoğunlaştım. Şule ve mont işini tam olarak hatırlayamadım.

-Kardeşiniz Sıla Doğu ile cezaevinde kavga ettiğiniz iddia edildi, aynı iddia diğer mahkumlarla aranızda da yaşandığı öne sürüldü. Bu iddialar doğru mu? Diğer mahkumların size bakışı nasıl?

İnanın Oğuz Bey, burada insan bir başkasıyla değil, kendi kendisiyle bir kavga içinde oluyor. Doğru ile eğriyi ayırma hususunda yeterli zaman oluyor. Çocuklarım için endişelenmenin dışında hep düşünmek, mukayese etmek ve bunları not almakla zaman geçiyor. Kimseyle bir hır gürümüz yoktur.

-Cezaevinde intihar teşebbüsünde bulunduğunuz iddiaları doğru mu?

İntihar gibi bir kararlılık halinde olmuyor insan ama çok sıkıştığım zamanlar oluyor. Çok sevdiğim biriyle telefon görüşmesi yaparken veya bir dostum avukat abilerim gelince onlardan ayrıldıktan sonra kısa sürede toparlanamıyor Hüseyin (Kaya) Abi, sanki avukat gibi değil de iç güzellik uzmanı gibi davranıyor bize. Bazen de sert konuşuyor ama bundan sonra iç güzellik merkezi açacağız gibi espri yapıyor öyle savrulup gidiyoruz…

-Cezaevi günleri nasıl geçiyor? Koğuş düzeni nasıl? Alışverişte hangi yiyecekleri alıyorsunuz? Neye ihtiyaç duyuyorsunuz? Aileniz dışında en çok özlediğiniz şey ne?

Burada günler zor geçiyor. Zaman zaman çok sakin oluyorum, zaman zaman yoğunlaşıp ağlıyorum. Vaktimin bir kısmını kendimi anlamakla, tanımakla geçiyor. Gözyaşlarımın bir kısmı özlemden kaynaklanıyor. Buranın iki özelliği var: biri insan inanılmaz sigara içiyor bir de ibadet meselesi ile düşünme meselesi oluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver