Erdoğan: Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme hevesindeler

Unknown
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve İngiltere’nin Yemen’deki Husi hedeflerine yönelik saldırılarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan, “Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme hevesindeler. Bu orantılı değil orantısız bir güç kullanımıdır. Husiler, ABD ve İngiltere’ye karşı başarılı bir savunma yapıyor” dedi.

ABD ve İngiltere, Husilerin Kızıldeniz’deki saldırılarını gerekçe göstererek Yemen‘in başkenti Sana dahil birçok kenti karadan ve denizden vurdu. Yemen’i cehenneme çeviren saldırılarla ilgili olarak ilk kez değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme hevesindeler. Bu orantılı değil orantısız bir güç kullanımıdır. Husiler, ABD ve İngiltere’ye karşı başarılı bir savunma yapıyor” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN YEMEN SALDIRISINA İLK YORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. ABD ve İngiltere’nin Yemen’deki Husi hedeflerine yönelik saldırıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Orantılı bir eylem söz konusu değil. Bu yapılanların hepsi de orantısız bir güç kullanımıdır. Bu orantısız güç kullanımını şu anda Amerika aynı şekilde İsrail Filistin’de de yapmakta. İran, tüm bunların karşısında kendini nasıl korur ona bakmakta. İngiltere zaten Amerika’yla beraber bu süreç içerisinde hep adımını atmıştır, atmaya devam ediyor. Şu anda Kızıldeniz’i malum bunlar bir kan gölüne çevirme hevesindeler.

Bu Yazıya Tepki Ver