Eren-9 Ağrı Tendürek Operasyonu başladı

asker-mehmetcik-cilo-operasyon-harekat-1638407_2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terör örgütü PKK’ya karşı Ağrı ve Iğdır’da Eren-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş operasyonu başlatıldı. Operasyona 77 Tim altında 910 personel katıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada terör örgütü PKK’ya karşı Ağrı ve Iğdır’da Eren-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş operasyonunun başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Ağrı ve Iğdır İllerinde “EREN KIŞ-9 (AĞRI – TENDÜREK) ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ HÜSEYİN KELEŞ” Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (910) personel (77) operasyonel tim görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN KIŞ OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam ediyor.Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bu Yazıya Tepki Ver