Ethereum, beklenen yazılım yükseltmesini tamamladı

Ethereum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Blockchain ağı, kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Perşembe günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, kripto dünyasının bugüne kadarki en büyük ve en iddialı yazılım güncellemesini tamamladı.

Bloomberg HT’nin aktardığı habere göre yazılım güncellenmesinin tamamlanmasıyla eski bir sistem olan iş ispatı (PoW) blok zincir sistemiyle çalışmayı bırakarak, avantajları oldukça fazla olan hisse ispatı (Proof of Stake) ile çalışmaya başladı.

Yazılım yükseltmesine Merge (birleşme) adı veriliyor. Mevcut Ethereum blok zinciri, hisse ispatı konseptini test etmek için neredeyse iki yıldır çalışan paralel bir ağ ile birleşti. Genel olarak, yükseltme yedi yılı aşkın bir süredir değerlendiriliyordu.

Birleşmenin ardından, Ethereum’un enerji tüketimi tahmini olarak yüzde 99 azalacak.

Kriptoda daha önce bu denli büyük bir değişim hiç denenmemişti. Yıllardır süren çalışmaya göre; birleşme Ethereum’daki nihai kullanıcı deneyimini değiştirmeyecek. Öte yandan bu birleşme ağı daha hızlı ve ucuz hale getirecek daha fazla iyileştirme için çok önemli bir basamak olarak görülüyor.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.