Fahişe rolünde polis skandalı

abd-polis
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin muhafazakar tabanının kalesi Teksas eyaletinde kadın polislerin insan kaçakçılarını yakalamak için düzenlenen partilerde fahişe rolü oynarken mütemadiyen erkek meslektaşlarının cinsel saldırısına uğraması skandalı patlak verdi.

Maço kültürünün hakim olduğu başına buyruk Teksas eyaletinde, Harris bölgesi birinci karakolu insan kaçakçılığıyla mücadele birimi tarafından işe alınan Latin Amerika kökenli dört genç kadın, iş görüşmesinden operasyon hazırlığına ve gizli görevin icrasına dek her aşamada sürekli olarak üst rütbeli erkek polislerin cinsel tacizine ve saldırısına uğradıkları suçlamasında bulundu. Dört kadın polis, bu suçlamayla Harris bölgesinin polis müdürü Alan Rosen, müdür yardımcısı Chris Gore ve teğmen Shane Rigdon’a karşı federal dava açtı.

‘Fahişe rolü isteyen amirlerden cinsel saldırı’

Washington Post gazetesinin incelediği dava başvurusuna göre, hiçbir eğitim verilmeden gizli görev için sivil polis olarak işe alınan dört kadına iş görüşmesinde “Bu iş için gerekenler sende var mı” diye soruldu.

Çok geçmeden, gerekenin, insan kaçakçılarını yakalamak için düzenlenen bekarlığa veda partilerinde sarhoş erkek meslektaşlarının yanında fahişe gibi davranma, dekolte giyinme, aşırı derecede içme olduğunu öğrenen kadınlara ‘tutuklamaların gerçekleşmesini sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaları’ talimatı verildi.

‘Aşağılandılar ve rütbeleri indirildi’Bu partilere katılan üst rütbeli erkek polislerin diğer personelin gözü önünde kendilerine defalarca cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyen kadınlar, bu muameleden şikayette bulunup görev değişikliği talep ettiklerinde rütbelerinin indirildiğini ve alay edildiklerini belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir