Fatih Altaylı: “Özer Sencar tamamen siyasi mühendislik yapıyor. Algı oluşturmak için ‘araştırma şirketi’ adını kullanıyor”

fatih-altaylı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Metropoll Araştırma’nın anket yapmadığını başkanı olan Özer Sencar’ın algı yaratmak için ‘araştırma şirketi’ adını kullandığını savundu.

thumbnail
İlgili Haber
Özer Sencar’dan Fatih Altaylı’ya yanıt: “Programına katılmayı kabul etmemiştim”

Altaylı’nın Bir mühendislik şirketi: Metropollbaşlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

“Bana sorarsanız ortada Motropoll’un yaptığı bir anket falan yok. Masa başı siyaset mühendisliğini “anketçilik” olarak sunuyor. Kendi fikirlerini “anket sonucu” diye pazarlıyor. Günlük köşe yazılarını “anket süsü” olarak bize iteliyor. Hiç kimse bu kadar detaylı, bu kadar sofistike, bu kadar incelikli sorularla oluşturulmuş anketleri bu kadar sık ve bu kadar düzenli biçimde yapamaz.

Çok açık ki, Özer Sencar tamamen siyasi mühendislik yapıyor, algı oluşturmak için “araştırma şirketi” adını kullanıyor. Bana sorarsanız kendisinden ve şirketinden mümkün olduğunca uzak durmak, yayınladığı “sözde anketleri” asla ciddiye almamak, hatta bunlardan bahsetmemek bile lazım. En ufak bir güvenilirliği yok. Araştırma adı arasına saklanmış son derece profesyonel bir siyaset mühendisi. Muhtemelen aslında matematikçi ya da istatistikçi olmadığı ve ziraatçı olduğu için, ne ekerse ne biçeceğini iyi biliyor. Tarlayı kendi yüksek verimine uygun biçimde sürüyor.” 

Yazının tamamı için tıklayınBu Yazıya Tepki Ver