Fatih Altaylı’dan Veyis Ateş’e sert tepki

altayli1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fatih Altaylı, Sedat Peker’in iddiaların sonrası sessiz kalan Veyis Ateş’e yönelik tepkilerine devam ediyor. Bugünkü yazısında yönetiminin Peker’in iddialarını yalanladığını aktaran Altaylı, Ateş’in 5 gündür açıklama yapmadığına da dikkat çekti.

Yazısında, “Birkaç günden beri Veyis Ateş meselesini sorup duruyorsunuz. Sizin kadar ben de meseleyi merak ediyorum. Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım” diyen Altaylı, şöyle devam etti:

“İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi. Ateş’in ‘Bu iddialar tamamen yalan’ demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi. Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı. Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır.”

Bu Yazıya Tepki Ver