Filistinlilere kapıyı kapatan Sisi: İsrail’de gidebilecekleri çöller var

Unknown
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, İsrail- Filistin çatışmasına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Gazze’deki olayların sivilleri Mısır’a göçe sürükleme girişimi olduğunu savunan Sisi,”Amaç, militanlarla mücadele edilene kadar Filistinlilerin başka yerlere yerleştirilmesiyse, o zaman İsrail’de bunun gerçekleşebileceği çöller var” dedi.

“MUHTEMEL GÜVENLİK VE İNSANİ SONUÇLARA YOL AÇACAK”

Cumhurbaşkanı Sisi, resmi temasları kapsamında başkent Kahire’de bulunan Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile yaptığı ikili görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Scholz ile İsrail-Filistin çatışması ve Gazze’deki son gelişmeleri ele aldıklarını belirten Sisi, “Mevcut askeri operasyonlara devam edilmesi, kontrolden çıkması muhtemel güvenlik ve insani sonuçlara yol açacak” dedi.

“İSRAİL’DE BUNUN GERÇEKLEŞEBİLECEĞİ ÇÖLLER VAR”

Gazze’de yaşananlara ilişkin Sisi, şunları söyledi; “Gazze’de şu an yaşanan, sivilleri Mısır’a göçe sürükleme girişimidir. Gazze’deki gerilimin ve barışın bozulmasının sonuçlarına Mısır’ın katlanmasını kabul etmiyoruz. Eğer amaç, militanlarla mücadele edilene kadar Filistinlilerin başka yerlere yerleştirilmesiyse, o zaman İsrail’de bunun gerçekleşebileceği çöller var.”Bu Yazıya Tepki Ver