Gündem seçim güvenliği: “Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimde Cumhuriyet tarihimizde benzeri olmayan oy hırsızlığı yapacağını tahmin ediyoruz!”

seçim-sandık-oylar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü yazısında, Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu’nun kendisine gönderdiği, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce ile gerçekleştirdikleri ve Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ı da bilgilendirdikleri çalışmayla ilgili gönderdiği mektubu paylaştı.

Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimde Cumhuriyet tarihimizde benzeri olmayan oy hırsızlığı yapacağını tahmin ediyoruz!” diyen Serdaroğlu, “İktidar bunu ilk olarak 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nden sonra başlattığı ‘Geçici Koruma Statüsündeki’ sığınmacıları önce ‘Vatandaş’ sonra da ‘Seçmen’ yaparak gerçekleştirmek isteyecek. İkinci olarak da bazı Büyükşehir statüsündeki illerde ve Doğu- Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki 104 ilçede, ‘Seçmen kaydırma veya jandarma- bekçi-tarikatlar ve askerle’ sandıklara kimseyi yanaştırmamak suretiyle, sonuçları diledikleri gibi düzenleyerek yapmak isteyecektir. Bu konulardaki hazırlıkları tamamdır!” dedi.

İster AKP’nin, ister CHP’nin Sayın Genel Başkanları ile diledikleri her yerde bu konuları görüşmeye hazırız. Bizim amacımız, birilerinin ayıbını yüzüne vurmak değildir. Biz Türk Milletinin namusu sayılan oy hakkının çalınmış olmasının peşindeyiz” diyen Serdaroğlu, “Bizler için, seçilecek Cumhurbaşkanı elbette önemlidir. Fakat esas önemli olan Cumhurbaşkanımızı seçecek seçmenin gerçek T.C vatandaşı olmasıdır. Ortadoğu’nun itinin, uğursuzunun, kafa kesicilerinin Türkiye’ye Cumhurbaşkanı seçmeye ne hakları var?” diye sitem etti.

Serdaroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Meral Akşener’e çağrıda bulunarak, “Davet etsinler, emperyalist devletlerin üzerimize döktükleri bu ölü toprağını beraberce kaldıralım” dedi.

Yazının ve mektubun tamamını okumak için tıklayınBu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir