İstanbul için sel uyarısı!

yağmur istanbul (4)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da Dün özellikle trafiği felç eden seferleri durduran sağanak yağmur için yeni uyarı geldi. Bugün de yer yer güçlü yağışların etkili olması bekleniyor. AFAD ve İstanbul Valiliği’nin sosyal medya hesaplarından turuncu kodlu yapılan uyarıda, cumartesi günü yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların dikkatli olunması istendi.

İstanbul Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin raporuna göre; Yağışların yarın (19 Haziran) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bugün ve yarın (19.06.2021) İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli yer yer çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara Bölgesi (Edirne ve Çanakkale hariç), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Eskişehir, Kütahya ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

 Bu Yazıya Tepki Ver