İyi Parti: “Cumhur İttifakı, bugün iflas etmiştir”

bahadır erdem
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, döviz kurunda yaşanan artışa ilişkin olarak, “Açık ve net ki çok önceleri miadı dolan Cumhur İttifakı, bugün iflas etmiştir. Milletimizin dayanacak tek bir günü daha kalmamıştır. Derhal erken seçim yapılmalıdır” dedi.

Erdem, döviz kurundaki artışı yazılı bir açıklamayla değerlendirdi. Erdem,  “AKP iktidarının basiretsiz ve beceriksiz yönetimi sonucunda ülkemizin ekonomik olarak bir krizden de öte buhrana girmiş olduğu, kamuoyu ve milletimizin malumudur. Gelinen noktada bugün dolar kuru 12,50 Türk lirasını devirmiş, euro ise 14 TL sınırını da aşarak tarihi bir rekor kırmıştır. Milletimizi günden güne yokluğa mahkum eden bu düzensizliğin sebebi, hiç kuşkusuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre dizayn edilen, hiçbir denetim mekanizması olmayan, tüm yetkileri tek adamın elinde toplayan ucube Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.” düşüncesini dile getirdi.

Erdem şu ifadeleri kullandı:

“Tek bir kişiyi hem Merkez Bankası Başkanı hem Ekonomi Bakanı hem Başbakan hem Cumhurbaşkanı ve daha sayabileceğimiz onlarca makamın başına getiren bu garabet sistem, ülkemizi batma noktasına getirmiştir. Bununla birlikte, ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur’ gibi dünya ekonomisinde hiçbir karşılığı olmayan irrasyonel bir ekonomi politikasıyla AKP iktidarı, Türkiye Cumhuriyeti devletini adeta bir deney tahtasına çevirmiştir. Tüm bu sürece bakıldığında açık ve net ki çok önceleri miadı dolan Cumhur İttifakı, bugün iflas etmiştir. Milletimizin dayanacak tek bir günü daha kalmamıştır. Derhal erken seçim yapılmalıdır.

İyi Parti olarak, diğer muhalefet partileri ile birlikte hazırladığımız ve son aşamasına geldiğimiz Yeni Parlamenter Sistem çalışması, hiç kuşkusuz böylesine pervasız yönetimlerin yaratacağı olası krizlerin önüne engel, memleketin refaha kavuşmasında yol haritası olacaktır. Genel Başkan’ımız Meral Akşener’in liderliği ve milletimizin teveccühü ile iktidara yürüyen İyi Parti, her daim Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletinin refahı, huzuru ve bekası için lokomotif olmaya devam edecektir.” (ANKA)

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, “Ya olmayacak erken seçim, Haziran 2023! Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller, geçti o! Onlar tarih oldu. Öyle 15-20 ayda bir seçim yapmak, bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz, modern bir yapının, modern bir dünyanın şu anda uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve Cumhur İttifakı’yız” demişti.Bu Yazıya Tepki Ver