İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan çarpıcı açıklamalar..

Yavuz Ağıralioğlu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan çarpıcı açıklamalar… Ağıralioğlu, “Bize pusu kurulmasından rahatsızız” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Millet tercihiyle baş başa kalmamıştır” diyerek, şunları söyledi:

– Biz 50+1 için değil 60’a 40 için mücadele ettik. Herkesin namus borcu Cumhurbaşkanlığı makamının bölücülüğün hedefi olmaktan utanmaktır. Kurduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sayın Meral Akşener millete umut olarak gördüğü bu masada bir siyasi dayatmayla karşılaştığı için itiraz ediyoruz.

– Bu yarışı bunca yanlışın içerisinde 60-40, 70-30 bitirebilecek bir mutabakat aramalıyız. “50’yi bir geçmek duygusu muhalefeti kirletecek” dedik. Dediğimizi bulduk. Seçmen 30 milyona 30 milyon gelse bir oyla iktidar belirlenecek olsa dedik, o oy çocuklarımızın katilini methediyorsa dedik, o oyla kazanmaktansa kaybetmeyi şerefi bilenlerin partisidir İYİ Parti…

– Kemal Bey dahil tüm adaylara ilk ikazımız, 50’yi bir geçmek değil; tüm yolları mubah saymak değil. Hükümeti tenkil ederken, iktidarda kalmak için her yolu mubah görüyor diyen muhalefetin, iktidar olması için bakanlık dağıtmasını ahlaklı bulmuyoruz dedik.

SEÇMENE HAKSIZLIK

– Önce kaybederiz korkusuna itiraz ettik. Sonra kaybederiz korkusuna rağmen adaylık iradesinin bu şekilde dayatılmasına karşı çıktık. Buna ilaveten belediye başkanlarının adaylığının baskılanmasına karşı çıktık. Seçmene haksızlık olduğunu söyledik.– Umut olarak kurulmuş masanın başka bir gündemle iktidar heveslerinin aparatı olarak dönüştürülmesine karşı çıktık. Biz umut olarak kurulmuş bu masada, ümitlerine pusu kurulmuş bir partiyiz.

– İktidara benzemeyin dedik, siz daha gelmeden kör ve sağır oldunuz. Onlara benzediniz. Biz kimsenin mezhebine inancına hürmetsizlik edecek kadar kalbi kararmış değiliz. Ama süreci doğru yönetemediğimiz için İYİ Parti’nin beş yıllık emeklerinin iktidar olma heveslerine itiraz ettik.

SİYASET, YÖNETİCİ KADRONUN ELİYLE İLKESİZLEŞİR

– Memleket mücadelesinde yüzde 75-80’lerin konuşulması gerekirken iktidarı matematiğe çevirdiniz. İktidarın yüzde 50’sinden 15-20 alamayan muhalefet, cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak şekilde yönetti.

– Siyaset, yönetici kadronun eliyle ilkesizleşir. Siz dün iktidar yaptı diye kızdıklarınıza, kendiniz de alet olup benzerseniz, o zaman iktidara gelmenizin ne anlamı var. Siyaseti bu popülizmle yapacaksanız mücadele etmenin ne önemi var. Ben bugün bu itirazları yapıyorum, sebebi şudur: 5 yıl sonra milletim bizi bağışla biz kandık dememek için söylüyorum.

– CHP’nin yaşadığı bu kazanabiliriz duygusunun en büyük mimarı olan bir partiye üç günde 30 yıllık küfür edildi. Siz elinize güç geçince bize ne yapacağınızı göstermiş insanlarız. Siz bize ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz andan itibaren bize parmak sallarken tahammül eşiklerinin olmadığını gösteren insanlarsınız.

TOPLANTIYA KATILMAMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olması yönünde karar alınan grup toplantısına İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın katılmamıştı. Ağıralioğlu’nun  Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı harekete geçeceği iddiası gündeme gelmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver