İyi Partiili Ayhan Erel: “Türk milletinin gönlünde yatan, sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasıdır”

turhan çömez meral akşener
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel“Yüce Türk milletinin gönlünde yatan Sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasıdır. İyi Parti olarak da gönlümüzde yatan bu. Sayın genel başkanımızın iradesine saygı duyacağız” dedi.

İyi Partili milletvekilleri, Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruları yanıtladı.

Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu; gazeteci Barış Yarkadaş’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklaması halinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de adaylığını açıklayacağına yönelik sözlerine ilişkin soruya, Her partinin başkanı potansiyel olarak memleketi yönetmeye namzet bir iradeyi temsil eder. Parti olarak da, ittifak olarak da hukukumuzu koruyoruz hem de tek başına memleketin sorumluluğunu taşıma müktesebatı taşıyoruz. Genel başkanımız başta olmak üzere partimizin bütün teşkilatları başka parti kalmazsa memleketin bütün yükünü çekecek kararlılığı, donanımı taşıyacak kararla yürüyor. Henüz masada bir cumhurbaşkanlığı süreci istişare edilmedi. Henüz masada memleketin nasıl yönetileceği konuşuldu, kim tarafından hangi adayla yürüneceği ifade edilmedi cevabını verdi. 

“Yüce Türk milletinin gönlünde yatan Sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasıdır” 

İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Akşener’in yanında olduklarını belirterek, Sayın genel başkanımıza doğrudan iletilen bir talep yok. Yüce Türk milletinin gönlünde yatan Sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasıdır. İyi Parti olarak da gönlümüzde yatan bu. Sayın genel başkanımızın iradesine saygı duyacağız ifadelerini kullandı. 

Bu Yazıya Tepki Ver