İzmit’te nikah sayısında 18 yılın rekoru kırıldı

yasaklar-bittinikah-rekoru-kirildi_4231_dhaphoto2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kademeli normalleşmeyle birlikte evlenmek isteyen çiftler, İzmit Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne akın etti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir haftada 134 çiftin nikahının kıyıldığını, bu sayının son 18 yılın rekoru olduğunu söyledi.

Pandemi nedeniyle düğünlerini erteleyen çiftler, normalleşmenin başlamasıyla birlikte soluğu nikah salonlarında aldı.

İzmit Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde hayatlarını birleştirmek isteyen çiftlerin oluşturduğu yoğunlukla nikah rekoru kırıldı.

Bir haftada 134 nikah kıyıldı

İzmit Belediyesi’ne ait 7 salonda bir haftada 134 nikah kıyıldı. Bu sayının son 18 yılın rekoru olduğu açıklandı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu sene nikahlarda İzmit’te son 18 yılın rekorunu kırdık. 3-11 Temmuz tarihleri arasında 134 tane nikah kıydık. Daha öncelerinde 100’e yakın nikahlar olurken, bu sene ciddi sayıda arttı nikah sayılarımız” dedi.

“Nikahta rekor kırdık”

Pandemi nedeniyle nikahlarını erteleyenlerin normalleşmeyle birlikte hayatlarını birleştirdiğini söyleyen Başkan Hürriyet, “Pandemi nedeniyle nikahlara ara verilmişti. Erteleyenler olmuştu. Bu dönemde, tabii herkes nikahlarını yaptırmak istedi. Onunla birlikte biz bu sene rekor kırmış olduk. Bu konuda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına, en doğru ve en makul hizmeti vermek adına hizmetlerimizi olabildiğince ücretsiz yapmaya ve sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir