Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırgan: “Biraz sert çıkış yapmış olabilirim”

kadıköy metro bıçaklı saldırgan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadıköy- Tavşantepe metrosunda akşam saatlerinde bir kadına elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan Emrah Yılmaz karakoldaki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Saldırganın ifadesi de ortaya çıktı.

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam Senanur Damgacı’yı elindeki bıçakla “Suratını keserim senin” diyerek tehdit eden Emrah Yılmaz (32) saat 02.30 sıralarında polis operasyonuyla yakalandı.

Gözaltına alınan Yılmaz’ın yapılan incelemesinde uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde ticareti, kasten yaralama, tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme gibi 20 suç kaydının olduğu ortaya çıktı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube’ye getirilen saldırganın ifadesi alındı. İşlemleri tamamlanan Yılmaz, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Saldırganın ifadesi de ortaya çıktı. Haber Global muhabiri Mehmet Altunışık’ın aktardığı bilgiye göre saldırgan, “Kadını maskesini doğru takması için uyardım. Burnumda yara var takamam dedi. Tartıştık ben biraz sert çıkış yapmış olabilirim. Diğerleri de araya girince kendimi kaybettim. Çok fazla hatırlamıyorum” dedi.

thumbnail
İlgili Haber
Kadıköy metrosunda terör estiren saldırgan yakalandı

MURAT ONGUN: “METRO GÜVENLİK ÖNLEMLERİ İLE İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI”İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Kadıköy metrosunda kadın yolcuyu bıçakla “Suratını keserim” diye tehdit eden saldırganın emniyetteki işlemlerinin devam ettiğini, metrodaki güvenlik önlemleriyle ilgili de inceleme başlatıldığını duyurdu.

Ongun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün Kadıköy Tavşantepe Metrosu’ndaki saldırgan şahıs ile ilgili Emniyet’te işlemler devam ederken metrodaki güvenlik önlemleri ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Kadın yolcularımız başta olmak üzere tüm vatandaşların güvenli ulaşımı önceliğimizdir.” ifadesini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver