Kanal İstanbul’da kaçak şantiye krizi

kanalistanbul şantiye
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal İstanbul kapsamında yapılacak ilk köprünün 26 Haziran günü gerçekleştirilecek temel atma töreni öncesinde şantiye krizi çıktı. Köprü için kurulacak şantiye izinsiz şekilde İSKİ’nin yetki alanına konuldu. İBB ekipleri, kaçak şantiyeyi tahliye ederken olağanüstü güvenlik önlemi alınarak bölgeye jandarma sevk edildi.

Kanal İstanbul projesinin ilk köprüsünün temel atma töreni öncesinde şantiye kurma çalışmaları başladı.

Sazlıdere Barajı yakınına kurulan şantiye çalışmaları sırasında kriz yaşandı. Edinilen bilgiye göre inşaatı yapacak şirket, İSKİ’nin yetki alanındaki araziye geçtiğimiz hafta işçilerin kalacağı konteynerleri kurmaya başladı.

İBB ekipleri, perşembe günü durumu tespit edince kaçak şantiyeyi kaldırmak için çalışmalara başladı. Pazar günü sabaha karşı İBB ekipleri, İSKİ’nin yetki alanına izinsiz olarak kurulan konteynerleri kaldırdı.

Bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Şantiye alanı, İSKİ arazisinin 300 metre kadar ilerisinde hazineye ait başka bir alana taşındı. İnşaat için İSKİ’nin yolunun kullanılması gerektiği için de Sazlıdere Barajı’ndan Küçükçekmece Gölü’ne bağlanan kanal üzerinde İSKİ kapılarından geçmeye gerek bırakmayacak bir noktada şantiye alanına geçiş sağlayacak bir yol yapımına başlandı.

Bunun için riskli bir şekilde derenin üzeri kapatıldı. Şantiye alanına giriş sağlayan İSKİ’ye ait 3 kapıda da güvenlik güçlerinin olağanüstü güvenlik önlemi alması dikkat çekti.Bu Yazıya Tepki Ver