Karamollaoğlu’ndan bilmece gibi erken seçim açıklaması

temel_karamollaoglu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Seçim Kanunu ve erken seçim hakkında konuştu. Karamollaoğlu, “Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz.” dedi.

Manisa’nın yerel televizyon kanalı ETV’de “Erken seçim olur mu?” sorusuna Karamollaoğlu, “Karar verecek tek bir kişi. Meclis’te bu kararı verecek çoğunluk yok. O zaman Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Gidelim derse gideceğiz, gitmeyelim derse gitmeyeceğiz.’ Kararı kendisi verecek. Yalnız bazı gelişmeler Cumhurbaşkanı’nın aniden ‘hadi bakalım hodri meydan’ deme ihtimalini de gündeme getiriyor. Şimdi mesela Seçim Kanunu gündemde.” yanıtını verdi.

Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı:

Seçim kanunu, ancak çıktığı tarihten 1 sene sonra uygulamaya girer. Daha önce giremez. Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz. O kanun farklı sebepten dolayı geliyorsa o zaman bugünkü kanunlarla sonbaharda seçime gitme kararı aldığı taktirde Cumhurbaşkanı’nın önüne engel çıkaracak bir güç yok.”

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir