“Koronavirüs salgınında ABD’nin payı olabilir !”

koronavirus-mutasyon-delta
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov, koronavirüsün insan yapımı olduğunu ve ABD’nin yürüttüğü projeler çerçevesinde yayıldığını savundu. 

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov, Koronavirüs salgını ile ilgili ABD’yi suçladı. Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasında ABD’nin parmağının olabileceğini söyleyen Kirillov, “ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın, yeni koronavirüsün ortaya çıkmasında rol oynaması ihtimalini değerlendiriyoruz. Ajans, 2009’dan beri yeni koronavirüs türlerini inceleyen Predict programını finanse ediyor” ifadelerini kullanarak; ABD merkezli ‘Metabiota’ şirketinin, Ukrayna’daki bu tür çalışmalarda da görev aldığını belirtti.

ABD’li yetkililerin daha önce bu gibi çalışmaları sürekli olarak itiraf ettiğini söyleyen Kirillov, “ABD yönetiminin dar hedefli biyolojik çalışmaları göz önüne alındığında ve bu tür açıklamalar bizi yeni koronavirüs pandemisinin nedenlerine ve ABD askeri biyologlarının koronavirüsün ortaya çıkması ve yayılmasındaki rolüne yeniden bakmaya neden oluyor” dedi

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.