Kulis haberi… Fahrettin Koca Erdoğan’dan ‘affını’ istedi

fahrettin koca erdoğan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Barış Pehlivan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “affını” istediğini iddia etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili dikkat çeken iddiaları köşesine taşıdı. Kaynağından duyduklarını aktaran Pehlivan, yazısında şunlardan bahsetti:

Anlatıyor kaynağım: “Önce şunu düşünmelisiniz… 2024’te yerel seçimler var ve birileri ince hesaplar peşinde. O sebeple Koca’nın adını özellikle Anadolu’da geçiriyor, İstanbul’dan uzak tutuyorlar akıllarınca. Hatta, Çevre Bakanı Murat Kurum’un İstanbul’dan aday olacağı iddiası da bu nedenle sızdırılıyor. Zira, Kurum’un da gözü İBB’de.”

Ben not alırken bir süre sessizlik oldu. “Ancak” dedi ve ekledi karşımdaki:

“Aslına bakılırsa, Fahrettin Koca yoruldu siyasetten. Hatta kısa bir süre önce sayın cumhurbaşkanı ile gizli bir buluşma da gerçekleştirdi. Fahrettin Koca 2023 için listelerde olmayı arzulamadığını, söyledi. Ve affını istedi.”

BİR BAKAN DAHA AFFINI İSTEDİ

Pehlivan, Erdoğan’ın bu talebe ne dediğiyle ilgili ise şunları aktardı:Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi bu talebe? Şöyle dedi AKP’deki kaynağım:

“Bakın, orasını tam bilmiyorum. Duyduklarım var ama sizi yanıltmak istemem.”

Ben tam konuşma bitti, derken “Dahası da var” diye de ekliyordu:

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da siyasetten çekilmeyi istediği biliniyor. Ancak unutmayın ki hem Koca hem Ersoy konusunda son söz reisin olacak.”

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir