Mahir Ünal: Türkiye’ye Avrupa’dan bakan “Süper Güç” görüyor !

Mahir-Ünal
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, partisini eleştirenlerin ortaya bir vizyon koyamadığını belirterek, “Bugün Türkiye’ye CHP’den, muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye’ye Fransa’dan, Almanya’dan, Hollanda’dan, Yunanistan’dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz” dedi.

“TÜRKİYE, SAĞLIK SİSTEMİNDE AVRUPA’YI GEÇMİŞ DURUMDA”

Kahramanmaraş’ta resmi bayramlaşma programının ardından değerlendirmelerde bulunan AKP Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, gerek pandemi ile mücadelede gerekse de aşılamada Türkiye’nin dünyada sayılı ülkeler arasında olduğunu ifade ederek, “Türkiye şu anda aşılamada dünya 8’incisiyiz ve salgınla mücadelede de dünyanın en iyi 10 ülkesi arasında. Türkiye’nin sağlık sisteminin başarısı tartışılmaz. Sadece salgınla ilgili değil, mesela geçen hafta çok örnek bir olay olduğu için söylüyorum. Dağda bir çobanımız rahatsızlandı, cep telefonuyla 112’yi aradı ve yarım saat içerisinde ambulans helikopterimiz gitti, çobanımızı dağdan aldı ve hastaneye yetiştirdi. Bu, 15- 20 sene önce ‘Avrupa’da böyle şeyler oluyormuş’ diye konuştuğumuz ve imrendiğimiz şeylerdi. Şu anda Türkiye sağlık sisteminde Avrupa’yı geçmiş durumda” diye konuştu.

“TÜRKIYE, PAÇASINDAN ÇEKENLERE RAĞMEN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKTI”

Türkiye’de AK Parti’yi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirenlerin Türkiye ile ilgili “Biz şunu yapacağız, bunu yapacağız” dediğini hiç duymadıklarını, ortaya bir vizyon koyamadıklarını söyleyen Mahir Ünal, şöyle devam etti:

“Yani ‘AK Parti sağlıkta şunları yaptı, biz daha iyisini yapacağız. AK Parti ulaşımda, savunma sanayinde şunları yaptı, biz daha iyisini yapacağız’ dediklerini hiç duymamışsınızdır. Mesele sessiz sedasız 2 gün önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile beraber Delta V aya insansız roket motoru deneyi yapıldı biliyorsunuz. Ve bu roket deneyi başarıyla sonuçlandı. Yani, bugün Türkiye’ye, CHP’den, muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye’ye Fransa’dan, Almanya’dan, Hollanda’dan, Yunanistan’dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz. Yani savunma sanayiiyle, uzay ajansıyla, uzay çalışmalarıyla, Doğu Akdeniz’de yapılan çalışmalarla, Libya, Karabağ. Bölgesinde yükselen bir süper güç görüyorsunuz. Bu bayram biraz da bize o özgüveni hatırlatıyor. Yani Türkiye’nin yeniden başarabileceğini, ayağa kalkarak bölgesinde lider konuma geldiğini, Türkiye’nin paçasından çekenlere rağmen güçlü bir şekilde ayağa kalktığını görüyoruz. Tabi bu bizim için ikinci bir bayram anlamına da geliyor.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir