MHP mitinginde VİP kavgası… AK Partili ve MHP’liler arasında gerginlik

mhp miting kavga
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Manisa mitingi öncesinde, alana VIP bölümünden giriş yapmak isteyen AK Partili Milletvekili Tamer Akkal’la Ülkü Ocakları görevlileri arasında yumruklu kavga çıktı.

Pencere TV’den Ahmet Ünsal’ın haberine göre, bir Ülkü Ocakları görevlisinin AK Partili Akkal’a Sizi tanımıyorum, buradan alamam” demesinin ardından çıkan kavgadan bir süre sonra AK Partili vekiller çekildi.

AK Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık’ı arbedenin içerisinden danışmanı çıkartırken, AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK üyesi Murat Baybatur’un araya girmesiyle alanda AK Partili vekil kalmadı.

Öte yandan AK Partililerin çekilmesini takiben MHP’liler yumruklu kavgaya kendi aralarında bir müddet daha devam etti.

Kendi aralarındaki kavgalarının bitmesinin ardından MHP’li yöneticiler AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’dan özür diledi.

Akkal ise “Olayların kendisi yüzünden çıkmadığını” söyleyerek şöyle konuştu:“Ben mitingi alanına girmek için ilgili giriş yerinden geçmek istediğimde oradaki Manisa milletvekillerini tanımayan bir görevli bana ‘Sizi tanımıyorum buradan alamam’ dedi. Ben de kendisine ‘Ben Manisa milletvekiliyim’ dememe rağmen almamakta ısrar edince araya Genel Başkan yardımcıları girmesiyle öylelikle miting alanına girebildim. Benim de bir anlam yükleyemediğim şekilde ortalık birden karıştı hatta bende çıkan kavgayı ayırmaya çalışanlar arasında idim.”

Son seçimlerde İYİ Parti sıralarından meclise giren Akkal, daha sonra AK Parti’ye geçmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver