MHP’li Yalçın: Pazarlıkların en kirlisi, en utanmazcası!

semih yalçın
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki HDP ziyaretine ilişkin olarak, “pazarlıkların en çirkini, en kirlisi, en utanmazcası” yorumunu yaptı.

MHP’li Semih Yalçın, Millet İttifakı dışındaki partilere ziyaretlerini sürdüren, son olarak da HDP Eş Genel Başkanları ile bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Yalçın, Twitter’dan yaptığı paylaşımında şunları kaydetti:

“Bugün siyasi tarihimizdeki pazarlıkların en çirkini, en kirlisi, en utanmazcası gerçekleşti. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu; PKK’nın siyasi kanadının ayağına gitti, eşiğine yüz sürüp cephane ve militan desteği istedi.

Kılıçdaroğlu tarafından PKK’nın mazbatalı temsilcilerine verilen demokratik özerklik sözleri tekrarlandı. Bununla da yetinilmedi, bölücübaşına özgürlük ve Kandil piyonlarına da bakanlık teklifinde bulunuldu.

Milletimiz; iktidar uğruna ayı ile yatağa girmeyi, katiller ve hainler güruhuyla sofraya oturmayı, ülkenin güvenlik ve esenliğini terör örgütünün siyasi acentesine teslim etmeyi göze alan bir ‘sorumsuz’ cumhurbaşkanı adayının girişimlerini ibretle takip ediyor.Kemal Bey’in kurduğu masa, Halil İbrahim sofrası filan değil; aç sırtlanlar, Ali Cengizler, Kırk Haramiler sofrası… Bu mezbele menülü sofraya tekmeyi, 14 Mayıs’ta milletimiz koyacak.”

Bu Yazıya Tepki Ver