Mikis Theodorakis son yolculuğuna uğurlandı

mikis theodorakis cenaze
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden dünyaca ünlü Yunan bestekâr Mikis Theodorakis, Mitropolis Kilisesi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

3 gün boyunca halkın ziyaretine açılan büyük sanaatçının naaşı, vasiyeti üzerine naaşı Girit’e gönderilmeden önce Atina’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, anamuhalefet partisi SYRIZA lideri Aleksis Çipras, eski başbakan ve PASOK’un eski lideri Yorgo Papaandreou katıldı.

Theodorakis’in yakın dostu Zülfü Livenli de törene katılan isimler arasında yer alırken, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla kiliseye çok az insan alındığını söyledi.

“Dışarıda yağmur altında halk onun şarkılarını söylüyor, kilisede rahipler ilahi okuyor. Protokolde George Papandreu ve Maria Farandouri ile törendeyiz” diyen Livaneli, “Herkes çok üzgün. Cumhurbaşkanı ve Komünist Partisi başkanı konuşmalar yapıyor” bilgisini verdi.

Theodorakis’in cenazesi kendi isteğine uygun olarak Girit Adası’na kardeşinin yanına defnedilecek. Sanatçı, 2013 yılında Hanya Belediye Başkanı’na yazarak isteğini belirtmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver