Minik Serçe’den iktidara sert tepki

sezen aksu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cengiz İnşaat’ın Rize’de İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı sert bir bir açıklama yapan sanatçı Sezen Aksu, iktidara ‘meşruiyet zeminini kaybetme’ uyarısı yaptı.

Sezen Aksu da bir açıklama yaparak, bölgedeki doğa katliamına tepki gösterdi. Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, “Bu memleket bizim, analarımızın, babalarımızın, çocuklarımızın memleketi… Bizim iktidarlara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil…Halkınıza böyle davranmakta ısrar ederseniz yetkinizi aşmış ve meşruiyet zeminini kaybetmişsiniz demektir” İfadelerini kullandı ve “Bizim iktidarlara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil” dedi.

Tarkan da tepki gösterdi

Tarkan da Twitter hesabından  Rize’de çektirdiği iki kare fotoğrafla birlikte şu mesajı paylaşmıştı; “Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım. Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!”

Bu Yazıya Tepki Ver