Muharrem İnce’den “Aday olma” diyenlere cevap: Ben demokratik hakkımı kullanıyorum

muharrem ince
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Millet İttifakı cephesinden kendisine gelen eleştirilere tepki göstererek, “Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana ‘Aday olma, olamazsın’ diye bağırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na giderek 100 bin imza kampanyasını başlattı. 100 bin imza kampanyasını başlatmak için başvuru yapan İnce, çıkışta açıklamalarda bulundu.

“İHALEYE GİRENİN AYAĞINI KIRARIM, SENİ TEHDİT EDERİM”

Demokratik hakkını kullanarak aday olduğunu belirten İnce, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap vererek, “Millet İttifakı ihale takımı gibi oldu. ‘Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım, seni tehdit ederim.’ Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana ‘Aday olma, olamazsın’ diye bağırıyorsunuz.

“TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ TIKAYACAK BİR ŞEY YAPMAYIZ”

Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. On binlerce insan evlerinden çıkıyor seçim kuruluna geliyor, imza atıyor. Bırakın insanlar yarışsın. Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Dayatmalara karşı çıkıyoruz. Biz insanlara üçüncü bir seçenek sunuyoruz.

“İKİNCİ TURDA HEP BİRLİKTE GEREĞİNİ YAPACAĞIZ”

Milletimize bir ihtimal daha var diyoruz. Onun için bütün milletimizi pazartesi günü saat 20.00’ye kadar seçim kuruluna gitmeye ve imza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır. Büyük ihtimal birinci turda bitmeyecek bir yarıştır. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız. Bu iktidardan kurtulacağız” dedi.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir