Pakistanlı çeteye ceza yağdı

afgan gasp çete
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Bayrampaşa’da 9 Pakistanlıyı rehin alarak gasp ettikleri gerekçesiyle tutuklanan 2 Pakistanlı sanık, 133 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar Omar Shah ve Farman Khan ile avukatları katıldı.

Davanın sona ereceği bildirilerek son savunması sorulan sanık Omar Shah, olaydan haberi olmadığını iddia ederek, “Benim üzerimden müştekilerin herhangi bir eşyası çıkmadı. Aleyhime hiçbir delil yok. Delil varsa ceza verin yoksa beraatimi talep ediyorum. Karakolda TikTok videoları izletildi. Kesinlikle o videodaki kişi ben değilim” diye konuştu.

Diğer sanık Farman Khan, olay günü alkollü olduğunu öne sürerek, suçu bilerek işlemediğini savundu. Olayın gerçekleştiği eve kendisinin gitmediğini, götürüldüğünü öne süren Khan, müştekilerden herhangi bir para almadığını, görüntülerdeki kişinin ise Omar Shah olmadığını iddia ederek tahliyesini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Omar Shah ve Farman Khan’ı 8 kişiye karşı “nitelikli yağma” ve “cebir, tehdit veya hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 133 yıl 3’er ay hapis cezasına mahkum etti.

Heyet ayrıca sanıklar hakkında “konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan ceza verilmesine yer olmadığına, bir müştekiye karşı işledikleri iddia edilen suçlardan ise beraatlerine hükmetti.Bu Yazıya Tepki Ver