Erdoğan’dan çok konuşulacak ABD hamlesi

3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasındaki 23 Nisan’da gerçekleşen ilk görüşmenin ardından yeni bir gelişme yaşandı.

Reuters’ın Türk yetkililere dayandırdığı habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çarşamba günü yaklaşık 20 ABD’li şirket yöneticisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirecek.

Edinilen bilgiye göre, Ankara’nın yerli ve yabancı katılımcılara Türkiye’nin önemli bir ortak olduğu mesajını vermek istediği aktarıldı.

Reuters’ın konuya yakın dört kaynağa dayandırdığı haberde toplantının ABD Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından organize edileceği belirtildi.

ŞİRKETLERİN İÇİNDE MİCROSOFT VE NETFLİX GİBİ DEVLERDE VAR

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer kaynak da, katılımcılar arasında Microsoft ve Netflix gibi büyük ABD’li şirketlerin de bulunduğunu söyledi.

ABD Ticaret Odası Sözcüsü e-posta ile yaptığı açıklamada, toplantının özel ve gizli olduğunu belirterek, daha fazla detay paylaşamayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve TOBB konuyla ilgili yorum yapmadı.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir